يكشنبه 30 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت     

     بخشICU   جنرالشماره داخلی بخش: 2291-2292

 

بخش ICU در طبقه اول با ظرفیت 9 تخت می‌باشد که با تجهیزات کاملا پیشرفته از سایر بخشها متمایز بوده و با کادر پرستاری منحصر به فرد در خدمت بیماران عزیز می‌باشد. این بخش همچنین مجهز به حمام و خدمه جهت بیمارانی است که مدت زمان زیادی جهت بستری در بخش می‌مانند.

هدف: برقراری وضعیت طبیعی دستگاه تنفسی، قلبی، کلیوی،‌ایجاد تعادل گازی مناسب، تعادل مایعات و الکترولیت‌ها و در نهایت بهبود وضعیت سلامتی.

بیمارانی که در این بخش تحت درمان قرار می‌گیرند:

این بخش بصورت ICU جنرال (داخلی و جراحی) است و کیس‌های داخلی شامل پنومونی، آمبولی ریه، بیماریهای قلبی تنفسی، بیماران گوارش و کلیوی و ‌LOC پایین بستری می‌شوند. بیمارانی که بعد از عمل جراحی نیاز به مراقبت‌های خاص دارند در این بخش بستری می‌شوند.

امکانات موجود در بخش:

 این بخش شامل 9 تخت، سرشکن و برقی است که هم توسط بیمار و هم توسط پرستار بصورت مجزا قابل تنظیم است. هر تخت شامل 2 پایه سرم می‌باشد. 9 ستون سقفی متحرک دارد که مانیتورینگ، سیستم برقی، ساکشن مرکزی و اکسیژن مرکزی و دستگاه ونتیلاتور بر روی آن‌ها قرار دارد. هر ستون سقفی 2پایه سرم،2 ساکشن مرکزی،2  راه هوا و 2راه اکسیژن مرکزی دارد. به هر ستون سقفی 10عدد پریز برق متصل می‌باشد. مانیتورینگ‌های بالای سر بیماران به مانیتورینگ مرکزی متصل است که علاوه بر نوار EKG، ریتم و ریت تنفس وrate  و فشار خون را ثبت می‌کند. کلیه تخت‌ها مجهز به تشک مواج هستند. بین تخت‌ها پاراوان کشویی وجود دارد. یک دستگاه EKG پرتابل، یک دستگاه EEG پرتابل و ساکشن پرتابل در بخش وجود دارد. دستگاه پرتابل رادیولوژی و دیوار سربی هم در بخش موجود است.9عدد پمپ انفوزیون و بخور گرم و سرد نیز جهت بیماران در بخش استفاده می‌شود. در هنگام ورود به بخش سیستم پاپوش برقی وجود دارد. سیستم برق دستگاه‌ها به Ups متصل است که هنگام قطع برق شهری‌، دستگاه‌ها قطع نمی‌شود. بخش مجهز به سیستم HIS جهت پذیرش، ترخیص، آزمایشات و... می‌باشد. سرویس بهداشتی بیماران شامل دستشویی فرنگی است. کمک داروها‌، ترتیب دارویی و یخچال مخصوص داروها در بخش وجود دارد. ست‌های پانسمان و کت دان نیز وجود دارد. در بخش حمام مخصوص شستشوی بیماران که مجهز به ونتیلاتور و مانیتورینگ و برانکارد حمام است وجود دارد.

مسئولیت‌ها:

سرپرستار بخش: خانم سیدی 

مسئول بخش

استاف بخش

پرستار

خدمتکار خانم و آقا

در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved