يكشنبه 30 دي 1397  
English خانه تماس با ما نقشه سایت
 واحد تجهیزات پزشکی


  مسئول واحد : الهه بغدادی
این واحد در طبقه اول بلوک1 واقع شده است.

هدف: واحد تجهیزات پزشکی به عنوان یک سیستم پشتیبان در راه اندازی، نگهداری، تعمیر و تعویض تجهیزات پزشکی انجام وظیفه می‌نماید.

شماره داخلی واحد: 2329

 اقدامات لازم در صورت مواجه شدن با خرابی دستگاه
ابتدا پرستار باید در صورت داشتن آگاهی و مهارت تنظیمات و اتصالات دستگاه را چک کند و سپس به سرپرستار بخش مربوطه اطلاع دهد تا به واحد تجهیزات پزشکی گزارش داده شود و اقدامات لازم صورت گیرد.

فعالیت‌های واحد تجهیزات پزشکی شامل
آموزش، تامین ایمنی بیماران و پرسنل،  مدیریت چرخه نصب و تعمیر، نظارت بر انبار طبی و انبار اسقاط،مدیریت نگهداری و عملکرد دستگاه،کارشناسی مشاور خرید تجهیزات و وسایل پزشکی، کارشناسی اقتصادی تجهیزات پزشکی،نظارت بر اجرای استانداردهای فضاهای درمانی در خصوص تجهیزات، مستند‌سازی و نگهداری اطلاعات وارتباط با اداره تجهیزات پزشکی دانشگاه علوم پزشکی متبوع میباشد. لازم به ذکر است روال خرید تجهیزات پزشکی در این مرکز به صورت زیر می‌باشد:
درخواست خرید تجهیزات و لوازم مورد نیازیکه توسط متخصص مربوطه یا مسئول بخش یا بعضاً پزشکان مکتوب می‌شود، به سمع و نظر رئیس بیمارستان رسیده و پس از مشورت با امور مالی و تجهیزات پزشکی جهت تصمیم‌گیری نهایی به کمیته تجهیزات پزشکی ارجاع داده شده که این کمیته متشکل از کادر ریاست، کارشناس گروه پزشکی، کارشناس گروه فنی مهندسی، کارشناس گروه مالی و اداری می‌باشد.
 
در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved