يكشنبه 30 دي 1397   02:46:15
|
1396/4/28 چهارشنبه تنگی دریچه میترال تنگی دریچه میترال نوعی نارسایی دریچه می باشد که به معنای باریک شدن راه عبور خون از طریق این دریچه یا مسدود شدن کامل دریچه است که باعث بازگشت خون به بطن چپ قلب می شو د .

تنگی دریچه میترال نوعی نارسایی دریچه می باشد که به معنای باریک شدن راه عبور خون از طریق این دریچه یا مسدود شدن کامل دریچه است که باعث بازگشت خون به بطن چپ قلب می شو د .

در روش باز کردن دریچه میترال توسط بادکنک یا بالون PTMC از طریق ورید کشاله ران ،لوله هایی به داخل دهلیز راست هدایت شده و پس از گذشتن از سوراخ بین دهلیزی بادکنک مخصوص به داخل دهلیز چپ و از آنجا به محل دریچه میترال تنگ هدایت میشود که بعد  از باز کردن توسط بالون شیارهای بهم چسبیده دریچه میترال از یکدیگر جدا شده و سطح دریچه افزایش پیدا میکند.

این کار در بخش آنژیوگرافی و بدون انجام بیهوشی و عمل جراحی و بطور معمول ظرف مدت زمان  نسبتا کوتاهی انجام می شود و بعنوان روش جایگزین و مناسب برای جراحی قلب میباشد.

لازم به ذکر است که این عمل برای اولین بار در استان مرکزی و در بیمارستان امیرالمومنین (ع) توسط جناب آقای دکتر صدرنیا انجام شده است.

بیشتر
نسخه قابل چاپ


در باره استان
در باره دانشگاه
تماس با ما
نقشه سایت 
راهنمای سرویسهای تحت وب
پست الکترونیک 
سامانه سیب 
طراحی و اجرا: اداره آمار و فن آوری اطلاعات دانشگاه
Copyright © 2010 Arak University of Medical Sciences - All rights reserved